Péče o pleť pod rouškou

Ať už chceme nebo ne, rouška se stala součástí našeho každodenního outfitu. Sice pomalu dochází k pozvolnému uvolňování, do dopravních prostředků a obchodů si ji ale prozatím musíme nechat nasazenou, a to naší pleti, která pod rouškou nedychá, příliš neprospívá.

Jak se tedy starat o pleť v této nelehké době?

Nejvíce trpí aknózní pleť. Po návratu domů a po sundání roušky je vhodné se důkladně odlíčit a nechat pleť dýchat bez zbytečných nánosů makeupu.

Pro všechny typy pleti platí stejné pravidlo: vyčistit pleť vždy ráno a večer bez ohledu na to, zda jste nalíčená či ne.

Na čištění pleti použijte pleťové mléko a tonikum, krém dle typu pleti. Obecně platí, že v této době je lepší použít jemný, ne tolik mastný krém. Můžu doporučuji Antistres lifting krém od FLM, který lze koupit přímo u mě v salonu.

Pro zjemnění a odstranění staré zrohovatělé kůže použijte peeling. Intenzita se liší dle typu pleti, standardně doporučuji užití peelingu jednou za 14 dní, v případě mastné pleti až jednou za 5 dní.

Dále nanaste masku, opět dle typu pleti. Masku si můžeme vyrobit z domacích surovin, doporučuji ale zařadit profesionální produkt - například od značky FOR LIFE a MADAGA, které nabízím a sama používám. V nabídce je široká škála masek, s kterými Vám ráda poradím při návštěvě v mém salonu 😊

Také je dobré říct, že je nutné starat se ne jen o svoji pleť, ale i o roušku, což se viditelně projeví na stavu Vaší pleti.

Ideální je nošení jednorázové roušky. Pokud ale nosíte roušku texilní, je důležité po příchodu domů roušku vyprat nebo vyvařit a následně po uschnutí přežehlit.

 

Objednejte si termín ještě dnes

Napište mi prosím prostřednictvím kontaktního formuláře níže, nebo mi zavolejte na telefonní číslo 774 888 506.