Nejlepší pleťové masky z domácích surovin

Každá žena chce být krásná, bez rozdílu věku a typu pleti. Profesionální péče je základ, na kosmetiku byste se měla vydat alespoň jednou měsíčně. Jak ale pleť osvěžit mezi jednotlivými návštěvami kosmetického salónu? Podívejte se na pleťové masky z domácích surovin.

Rozlučte se s mastnou pletí

Máte-li mastnou pleť, můžete si pogratulovat, jelikož váš typ pleti stárne mnohem pomaleji než suchá pokožka. Má to ale jeden háček – příliš mastná pleť potřebuje pravidelnou profesionální péči, aby se nezdravě neleskla. Mezi návštěvami kosmetického salonu si můžete doma pomoci přírodními ingrediencemi. Do mixéru vložte 1 jablko, 1 lžičku ovesných vloček, 1 lžičku bílého jogurtu, 1 lžičku medu a rozmixujte. Nechejte působit čtvrt hodiny a opláchněte vlažnou vodou.

Zázrak ze spižírny

Máte ve spíži zralý banán? Za nic na světě jej nevyhazujte. Ovocné kyseliny a vitamíny, které banán obsahuje, čistí a stahují póry, posilují pleť a dodávají pleti potřebnou výživu. Banán je skvělý pro všechny typy pleti, dokonce vyživí i citlivou a suchou pokožku. Pravidelné návštěvy kosmetického salónu vám sice nevynahradí, ale jeho pozitivní účinek zaznamenáte.

Maska z papáji

Proč zrovna papája, když ji zřejmě nemáte ve své spižírně? V nejbližším supermarketu ji určitě pořídíte a zamilujete si její chuť, ale i účinky na pleť. Papája je jednou ze základních složek současné kosmetiky. Je ceněna pro enzym papain s protizánětlivými účinky. Účinně odstraňuje odumřelé buňky, působí antioxidačně a zbavuje pleť toxinů. Přejete si mít pleť vyhlazenou a zářivou? Stačí rozmělnit kousek papáji a nechat ji působit na obličeji, krku a dekoltu.

Sázka na jistotu

Je vaše pleť po celém dni unavená? Osvěžte ji pomocí hřejivé medové masky. Rozehřejte tři lžíce medu, můžete přidat i lžičku olivového nebo kokosového oleje, a aplikujte na pleť. Po čtvrt hodině masku smyjte. Pleť bude hydratovaná, vyživená a pomocí medu zredukujete i černé tečky. Není to sice tak příjemné jako profesionální medová masáž, ale pleti ulevíte a dostanete do ní potřebné vitamíny a minerály.

Při pravidelné návštěvě kosmetického salonu se poraďte se svou kosmetičkou, která maska je pro vaši pleť úplně nejvhodnější.

„Žena by měla být dvě věci: okouzlující a nádherná.“ ~ Coco Chanel